پانوراما ۳۶۰ ساخت تور مجازی

فهرست
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید
  پانوراما ۳۶۰ ساخت تور مجازی

  انواع نرم افزارهای ساخت پانوراما

  ( نرم افزار های ساخت تور مجازی )

  وقتی لفظ پانوراما به گوشمان میخورد ، تصاویر عریضی که با گوشی های هوشمند پیشرفته قابلیت برداشت انان را داشتیم به ذهنمان متواتر می شود ، اما از این قابلیت تصاویر ۳۶۰ درجه در بسیاری موارد می توان بهره برد ، با ما همراه باشید تا ضمن توضیحات کلی در مورد این فناوری ، نکات مهم در عکس برداری پانوراما و همچنین نکاتی در ارتباط با استفاده از فلاش در این مورد ، به انضمام معرفی و توضیحات تکمیلی در مورد نرم افزار های ایجاد تصاویر پانوراما را برایتان ارائه نماییم…

  .

  وقتی صحبت از تکنیک عکاسی می شود، موضوع فراتر از محدوده دیجیتال می‌رود. در عکاسی پانوراما تجهیزات فنی دارای اهمیت ثانوی بوده و رعایت یک سری نکات هنگام عکاسی اهمیت بیشتری دارد. فرقی نمی کند که از یک مکان زیبای باستانی عکاسی می کنید یا از منظره وسیع یک دشت از بالای کوه. قواعد عکاسی پانوراما در همه موارد ثابت است.
  وقتی یک منظره ۳۶۰ درجه را در یک سطح دو بعدی جا می‌دهیم، برای بازسازی لبه ساختمانها یا خط الراس کوهها باید تصاویر کمی تابانده شوند. اگر سوژه مورد نظر به اندازه کافی دور از دوربین باشد این مشکل چندان قابل توجه نیست و براحتی می توان آنرا اصلاح نمود. ولی وقتی اشیائی در جلوی دوربین واقع می شوند، قضیه فرق می کند.

  هر گونه تغییر مکان عرضی کوچک دوربین برای این اشیاء تغییرات پرسپکتیو زیادی را ایجاد می‌نماید که در هنگام به هم چسباندن عکسها به هیچ وجه با هم جفت و جور نمی‌شوند. در این حالت تنها یک راه حل وجود دارد: باید با حذف کردن اشیاء مزاحم واقع در جلوی منظره سعی نمایید تا بهترین عکس از منظره دوردست را ایجاد نمایید. ضمنا کوچک کردن تغییرات مکانی دوربین هنگامی که یک شی در جلوی دوربین واقع می شود به امکان جفت شدن بهتر عکس کمک می کند.

  در عکاسی پانوراما، فاصله کانونی استاندارد نرمال ۵۰ میلیمتری، زاویه زیادی از منظره روبرو از یک سوژه تقریبا نزدیک به دوربین را نمی پوشاند. این لنز فقط یک بخش کوچک از کل منظره را می‌گیرد. بنابر این اگر بخواهید از کل نمای ۳۶۰ درجه درون تالار یک کاخ یا مسجد قدیمی عکاسی نمایید، با این لنز باید صدها عکس بگیرید. این کار خیلی وقت گیر و ترکیب آن نیز بسیار سخت می باشد.

  در چنین حالتی استفاده از یک لنز واید خیلی بهتر است. ولی اگر می خواهید از منظره افق روی یک کوه عکس بگیرید همان لنز نرمال نیز پاسخگو می باشد و با تعداد قابل قبولی عکس می توان تمام منظره اطراف را گرفت.
  خوشبختانه حتی دوربینهای دیجیتال با فاصله کانونی متوسط را می توان با یک مبدل زاویه باز یا مبدل چشم ماهی تجهیز نمود. این اتصالات لنز معمولا خیلی گران نیستند و شما برای عکاسی پانوراما مجبور به خرید یک بدنه گران حرفه ای و لنز های زاویه باز نیستید.

  نکات مهم در عکس برداری پانوراما

  یکی از مسایل مهم و رمز آلود در عکاسی پانوراما یکنواختی عکس می باشد. هر چه غیر یکنواختی بین عکسها کمتر باشد تصویر نهایی دارای هماهنگی و یکپارچگی بیشتری به نظر می رسد. بنابر این یکی از لوازم اساسی برای این نوع عکاسی سه پایه است تا از به هم خوردن و بالا رفتن خط افق در عکسهای مختلف جلوگیری نماید.

  با استفاده از سه پایه شما تنها باید دوربین را اندکی بچرخانید و بالا و پایین عسکها بطور اتوماتیک با همدیگر جور می شود. ولی حتی با بهترین سه پایه ها، اگر دوربین نسبت به افق کج باشد، فایده ای ندارد. در این حالت وقتی دوربین را می چرخانید، پرسپکتیوهای غیر هم محور دارید و داشتن یک پانورامای خوب تقریبا غیر ممکن می شود.

  در این مورد استفاده از یک وسیله ساده که در بنایی کاربرد دارد می تواند به شما کمک زیادی نماید. با استفاده از یک تراز که روی دوربین قرار داده می شود، می توانید دوربین را نسبت به افق و خط عمودی کاملا تراز نمایید. البته بعضی سه پایه ها دارای یک نشانگر تراز روی هد هستند که کار شما را ساده تر می کنند.

  اگر ممکن است زمانی عکس بگیرید که کسی در منظره مورد عکاسی شما در حال راه رفتن نباشد. ولی اگر افراد در عکس نهایی شما دوبار ظاهر شوند مشکل خاصی نیست. ولی اگر در نقطه ای واقع شوند که دو عکس باید به هم بچسبند، بدترین حالت این است که باید آن فرد تنها از یک عکس منتقل شود یا نصف شود.

  شما نباید تنظیمات دوربین را در بین گرفتن عکسها تغییر دهید. تغییر دادن تراز سفیدی یا سرعت شاتر باعث می شود که هماهنگ کردن عکسهای به هم چسبیده غیر ممکن شود. بنابر این اگر ممکن است یک روز بدون ابر و مد تنظیم دستی را برای عکاسی انتخاب نمایید تا تنظیمات و منظره در حین عکاسی ثابت بماند.

  استفاده از فلاس در عکسبرداری پانوراما

  تا جایی که ممکن است از فلاش استفاده نکنید. با توجه به نحوه چرخش دوربین شما، اشیاء در عکسهای مختلف سایه های متفاوت ایجاد می‌کنند که باعث عدم هماهنگی و غیر طبیعی شدن عکس شما می شود.

  بهترین حالت عکسبرداری پانوراما

  شما باید تمام طول و عرض منظره مورد نظرتان را کاملا عکاسی نمایید. روی هم افتادگی بخشی از مناظر در هر عکس اشکالی ندارد و حتی برای نرم افزارهای ساخت عکس پانوراما برای ایجاد هماهنگی کامل بین دو عکس کاملا ضروری می باشد. بعضی از دوربینهای دیجیتال در مد پانوراما بعد از هر عکس، بخشی از قسمت انتهایی عکس قبلی را در نمایشگر نشان می دهند که کار گرفتن عکس بعدی را بسیار ساده تر می کند. ولی اگر دوربین شما چنین امکانی ندارد در هر عکس چیزی از منظره را نشانه قرار دهید تا در عکس بعدی بدانید تا کجای منظره را عکاسی کرده اید.

  بهترین حالت این است که حداقل بین یک سوم تا یک چهارم عکس قبلی در عکس بعدی تکرار شود. هر چه سوژه به دوربین نزدیکتر است باید بخش بیشتری از عکس قبلی در بعدی تکرار شود و هر چه دورتر باشد نیاز به تکرار بخش کوچکتری است .

  .

  معرفی اولین نرم افزارهای پانوراما

  توجه : در این بخش تعدادی از نرم افزارهای ارزان یا رایگان پانوراما معرفی می شوند. لینک سایتهای ارائه دهنده نرم افزارها نیز داده شده است.در برخی از لینک ها که مربوط به گذشته است ممکن است سایت ارائه دهنده آن مطلب را حذف  یا جایگزین کرده باشند.

  .

  نرم افزارهای ایجاد عکسهای پانوراما

  ۳DVista Studio

  این نرم افزار خیلی ارزان نیست، ولی دارای قابلیت چسباندن عکسها در تمام جهات و امکانات بسیار خوبی است. این نرم افزار تمام کارها از چسباندن عکسها به هم تا نمایش حرفه ای آن روی اینترنت را برای شما انجام می دهد. قیمت ۱۹۹ دلار

  http://www.vtstore.com/3dvis/web.htm

  .

  PanoTools

  مجموعه ای از ابزاهای کلاسیک ویرایش تصویر برای تمام سیستم های عامل. هر چند استفاده از آن خیلی آسان نیست، ولی کیفیت آن بسیار خوب است. این نرم افزار رایگان است.

  http://www.path.unimelb.edu.au/~dersch/

  .

  Panorama Tools Open GUI

  این نرم افزار برای کاربردهای سورس آزاد نوشته شده است. در حالی که نرم افزار نهایی PanoTools رایگان است، این نرم افزار تمام قابلیتهای آن را ندارد.

  http://www.nic.fi/~juhe/ptbcbgui/

  .

  PtGui

  در این نرم افزار تمام امکانات و ابزارهای PanoTools در یک واسط گرافیکی قابل تنظیم توسط کاربر جمع شده است. بنابر این شما بدون درگیر شدن با دستورات برنامه میتوانید از امکانات آن لذت ببرید. البته بخاطر این راحتی باید ۵۰ یورو بپردازید.

  http://www.ptgui.com

  .

  vrmakepano

  این نرم افزار دارای قابلیتهای خیلی بالایی نیست، ولی براحتی می تواند پانوراماهای ساده برای نمایش در QuickTime VR بسازد. این نرم افزار برای مکینتاش و ویندوز موجود است.

  http://developer.apple.com/samplecode/Sample_Code
  /QuickTime/QuickTime_VR/vrmakepano.htm

  .

  PanoramaFactory

  این نرم افزار یکی از ابزارهای ارزان و عمومی پانوراما است. نسخه ۲٫۴ آن را باید پس از ۳۰ روز استفاده رایگان ۳۵ دلار بخرید. نسخه ساده تر ۱٫۶ رایگان است.

  http://www.panoramafactory.com/

  .

  PhotoVista

  این ابزار یک نرم افزار تجاری به قیمت ۶۰ دلار برای ویندوز و مکینتاش است. برای دیدن مشخصات آن به سایت نرم افزار مراجعه نمایید.

  http://www.iseemedia.com/store/whats_new.html

  .

  ArcSoft Panorama Maker

  این نرم افزار که فکر می کنم به همراه دوربین های نیکون نیز عرضه می شود کار به هم چسباندن و مدیریت عکسها را انجام میدهد. قیمت فروش آن ۱۳٫۳۸ یورو است.

  http://www.arcsoft.com/products/software/en/panoramamaker2000.html

  .

  VR Panoworx

  این نرم افزار بخشی از جعبه ابزار VR برای ساخت فیلم با فرمت QuickTime است و دارای ابزارهایی برای ساخت پانوراما نیز می باشد. این ابزار قدرتمند به قیمت ۱۵۰ دلار به فروش می رسد.

  http://www.vrtoolbox.com/vrpanoworx.html

  .

  ADG Panorama Version 4.0

  کاربران غیر تجاری به صورت رایگان می توانند از نمایشگر ۳۶۰ درجه تصاویر استفاده نمایند. ولی برای گرفتن برنامه های Java باید ۶۰ دلار بپردازید.

  http://www.albatrossdesign.com/products/panorama/

  .

  Cool 360

  این نرم افزار هوشمند کار Ulead است و تمام کارها از ابتدا تا انتشار روی وب را برای شما انجام می دهد. نسخه آزمایشی بعد از ۱۵ روز از کار می افتد و برای خرید آن باید ۴۰ دلار بپردازید.

  http://www.ulead.com/cool360/trial.htm

  .

  Panoweaver

  از این نرم افزار برای تبدیل دو عکس که با یک لنز با زاویه بسیار باز گرفته شده به پانورامای ۳۶۰ درجه استفاده می شود. نسخه آزمایشی نرم افزار برای دانلود موجود است و قیمت نسخه نهایی ۹۹ دلار می باشد.

  http://www.easypano.com/download.htm

  .

  PanaVue ImageAssembler

  این نرم افزار ساده پانوراماهای کامل را در تمام نسخه های ویندوز ایجاد می کند. قیمت آن ۴۹ دلار است و یک نسخه آزمایشی با عملکرد کامل نیز برای دانلود موجود است که در عکسهای تولید شده لوگوی شرکت سازنده را وارد می کند.

  http:// www.panavue.com/products/index.htm

  .

  REALVIZ Stitcher v3.1

  این ابزار حرفه ای ۴۹۹ دلار قیمت دارد و اجازه ساخت پانوراماهای کروی و پرسپکتیوهای مختلف را برای شما ایجاد میکند. این نرم افزار برای ویندوز و مکینتاش موجود می باشد.

  http:// www.realviz.com/products/st/index.php

  .

  LM Stitch

  این نرم افزار ارزان قیمت تنها ۱۷ یورو قیمت دارد، ولی فقط کارهای اولیه مثل چسباندن تصاویر را انجام می دهد.

  http:// www.lostmarble.com/lmstitch/

  .

  نرم افزارهای نمایش پانوراما

  ImageZoom 2
  این نرم افزار مخصوص پانوراما نیست. ولی دارای امکان زوم و سایر امکانات برای پانوراما نیز می باشد. این نرم افزار برای استفاده غیر تجاری رایگان است.
  http:// www.vivaorange.com

  KzmJRoundVideo
  این نرم افزار امکاناتی برای دیدن عکسها دارد. شما می توانید روی عکسها حرکت کنید و روی نواحی مشخص شده ای با نگه داشتن موس توضیحات مربوطه را بخوانید.
  http:// www.kazuma.net/JAVA/kzmjroundvideo.html

  Slide Show Movie Maker
  این نرم افزار رایگان عکسها را نمایش می دهد و شبیه یک ویدئو با جلوه های مختلف می باشد. یکی از مشخصات خاص نسخه ۳٫۲ این است که می تواند اطراف مختلف یک عکس پانوراما را بصورت سرگردان نشان دهد.
  http:// www.joern-thiemann.de/tools/ssmm/

  PixScreen
  نسخه ۱٫۰٫۱٫۶ این نرم افزار برای دانلود موجود می باشد. با این نرم افزار می توانید پانوراماهای ۳۶۰ درجه را که با PixMaker Lite ایجاد شده ببینید و از آنها بصورت پانوراما یا عادی پرینت بگیرید. این نرم افزار برای استفاده خصوصی رایگان است.
  http:// www.pixaround.com/products/pslt/index.php

  Anything3D PanoViewer
  نسخه حرفه ای این اپلت جاوا تقریبا ۴۰ دلار قیمت دارد. زوم و زاویه دید را بصورت جالبی با موس یا صفحه کلید می توان کنترل کرد. نسخه ساده آن را می توان رایگان استفاده کرد، ولی لوگوی سازنده و لینک به سایت آن را باید تحمل نمایید.
  http:// www.anything3d.com/home/index.php3?

  Poorman’S Vr
  علاوه بر تصویر به شما شماتیکی نقشه مانند از عکسی که می بینید نشان می دهد. شما می توانید تا جایی که رزولوشن عکس اجازه می دهد روی عکس زوم نمایید. با پرداخت ۳۳ یورو از شر پیغام های مکرر رجیستر نشدن این برنامه جاوایی خلاص خواهید شد.
  http:// www.duckware.com/pmvr/

  سایر ابزارها
  Ptlens
  این نرم افزار یک ابزار تکمیلی برای ابزارهای عمومی پانوراما محسوب می شود. علاوه بر سایر امکانات این نرم افزار رایگان فاصله کانونی را از اطلاعات EXIF عکس میخواند و اعوجاجهای بطرف داخل و خارج عکس را بر اساس این اطلاعات اصلاح می کند.
  http:// epaperpress.com/ptlens/index.html

  Icorrect
  نسخه ۳ این نرم افزار رنگها را در عکسهای مختلف اصلاح و هماهنگ می کند. برای این کار نقطه سفید بصورت خودکار یا دستی تعیین شده و یا اینکه اشباع رنگی و روشنایی اصلاح می وشد. به علاوه این نرم افزار از مقادیر استاندارد برای نواحی مانند آبی آسمان، سبزی برگها یا رنگ پوست به عنوان مرجع استفاده می کند. برای این که بتوانید عکس اصلاح شده را ذخیره نمایید باید ۴۰ دلار بپردازید.
  http:// www.picto.com/editlabtour/index.html

  Color Washer
  این فیلتر قابل اتصال به فتوشاپ عکسهای دارای مایه رنگی ناخواسته را اصلاح نموده و برای راحتی امکان انتخاب مد تازه کار یا حرفه ای را دارد. قیمت دانشجویی این نرم افزار ۳۰ دلار است.

  http:// thepluginsite.com/products/photowiz/index.htm

  .

  kRpano نرم افزار ساخت تور مجازی

  یکی از بهترین نرم افزار های ساخت تور مجازی KRPANO است که با دانش برنامه نویسی ادغام شده و برای تولیدات تحت وب یکی از شاخص ترین ها می باشد .

  از ویژگیهای منحصر به فرد این نرم افزار این است که عکسهای ساخته شده را با کیفیت بالاتری خروجی میدهد و برای ساخت پروژه های تحت وب یکی از بهترین ها می باشد .

  در روش این برنامه سعی فراوان شده که از تولیدات خود محافظت شود که در این امر بسیار موفق بوده و در خروجی فایل هم با هماهنگ سازی برای اجرا بر روی دستگاههای جدید مانند تبلت و موبایل به آسانی اجرا میگردد و میتوان به طرز جالبی برای تولیدات تعریف کرد که فقط در سایت های ذکر شده کار کند ولا غیر .

  این نرم افزار در ابتدای بارگذاری طی ارسال بسته کوچکی به سایت تولید نرم افزار لایسنس آنرا چک میکند و وقتی از تقلبی نبودن آن اطمینان حاصل کرد مابقی بارگذاری صورت میگیرد .

  استفاده از XML  در این برنامه کمک شایالنی به جهت بارگذاری و پویا بودن تور مجازی میکند شایسته است که گفت حیرت انگیز ترین روش ساخت میباشد زیرا برای تغیرات اندک فقط کافی است دستورات آنرا دانست و به سادگی اجرا نمود .استفاده جاوااسکریپ و جی کوئری در آن به سادگی صورت میگیرد و قرار دادن انواع فرمت های فیلم و عکس به سادگی با دانستن کد های مربوطه امکان پذیر است .

   از منحصر به فرد ترین ویژگی این نرم افزار این است که بصورت دینامیکی تغیرات در لحظه انجام میشود و حتی بر روی وب میتوان بادستورات جدید کارهای جدید تری را انجام داد یعنی هر آنچه به فکر خطور میکند قابل اجراست.

  .

  این مقاله در گروه فناوری داده پردازان مدرن ، جمع آوری ، ویرایش و تکمیل سازی شده است؛

  منابع جهت جمع آوری مقاله : krpano.com و mypano360.ir

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اشتراک گذاری این مقاله

  اشتراک گذاری در facebook
  اشتراک گذاری در google
  اشتراک گذاری در twitter
  اشتراک گذاری در linkedin
  اشتراک گذاری در whatsapp

  اطلاعات مقاله

  کسب درآمد از اینترنت

  کسب درآمد از اینترنت با پاورپوینت

  کسب درآمد از اینترنت به صورت دائمی

  اگر آشنایی و مهارت کار با پاورپوینت را دارید این فرصت را از دست ندهید

  چه به صورت تمام وقت و چه به صورت پاره وقت ، کاملا منعطف اما تضمینی

  کافی است به لینک زیر مراجعه و همین امروز استارت کار خود را بزنید…

   کسب درآمد از اینترنت با پاورپوینت

  خرید پاورپوینت از شما

  خرید پاورپوینت از شما - پاورپوینت‌ های خود را بفروشید
  پاورپوینت های شما را خریداریم…

  فروش پاورپوینت های شما یکی از روش‌های درآمدزایی از فایل هایی است که زمانی ساخته‌اید و از آنها استفاده کرده اید.

  حالا می توانید از زحمتی که کشیده اید ، کسب درآمد کنید…

  جهت فروش پاورپوینت های خود به ما کافی است به لینک زیر مراجعه کنید…

  خرید پاورپوینت از شما

  فرصت خرید ویژه و مطمئن

  خرید ویژه پاورپوینت  

  پرداخت امن

  با توجه به اخذ SSL و تایید درگاه های پرداخت متصل به فروشگاه داده پردازان مدرن از جانب سیستم شاپرک، پرداخت امن را تجربه کنید.

   

  بازگشت بدون قید و شرط

  بازگشت بدون قید و شرط وجه پرداختی در صورتی که به هر دلیل فایل پاورپوینت به دست شما نرسد و یا موفق به دریافت آن نشوید، ما موظفیم تا حصول اطمینان از دریافت فایل خریداری شده در کنار شما باشیم…

   

  پشتیبانی فعال

  قبل ، در حین و پس از خرید ، در صورت نیاز به هر گونه پشتیبانی و راهنمایی با شماره تماس های اعلام شده در (تماس با ما) در کنار شما هستیم…

  عضویت در خبرنامه فروشگاه

  منتظر شگفتی های ما باشید…

  سری به این مطالب هم بزنید ...

  رشته های مهندسی

  رشته های مهندسی – تمام رشته ها + 10 رشته پر طرفدار مهندسی

  در این مقاله با معرفی انواع رشته های مهندسی با ما همراه باشید… در این صفحه سعی شده است لیستی از رشته های دانشگاهی گردآوری شود …

  ادامه مطلب

  مدیریت تب های محصولات ووکامرس در قالب وردپرسی

  حذف عنوان توضیحات در محتوای تب هنگامی که شما به صفحه محصول مراجعه می‌کنید، یک توضیح طولانی برای محصول را ندارید. در مقابل ممکن است …

  ادامه مطلب
  زمان پخش برنامه های نوروز ۱۴۰۰

  زمان پخش برنامه های نوروز ۱۴۰۰

  زمان پخش برنامه های نوروز ۱۴۰۰ – سریال های نوروز 1400 – ساعت پخش سریال های نوروز 1400 – تاریخ پخش سریال های نوروز ۱۴۰۰ …

  ادامه مطلب
  لوگو داده پردازان مدرن - پاورپوینت درجه یک

  پاورپوینت درجه یک : 1PPT.ir معرفی ، محصولات ، فروش

  پاورپوینت درجه یک : 1PPT.ir معرفی ، محصولات ، فروش داده پردازان مدرن مجموعه داده پردازان مدرن در سال 1398 تصمیم به راه اندازی فروشگاه …

  ادامه مطلب
  تکه شدن کلمات در پاورپوینت و ورد - شکسته شدن کلمات در پایان خط

  تکه شدن کلمات در پاورپوینت و ورد – شکسته شدن کلمات در پایان خط

  تکه شدن کلمات در پاورپوینت و ورد – شکسته شدن کلمات در پایان خط رفع مشکل شکسته شدن کلمات در انتهای خطوط متن پاورپوینت و …

  ادامه مطلب
  افزونه حذف تصاویر اضافی در وردپس

  افزونه حذف تصاویر اضافی در وردپس

  افزونه حذف تصاویر اضافی در وردپس پاک کردن سایز های اضافی تصاویر در وردپرس یکی از مشکلات وردپرس ایجاد فایل های کپی با سایزهای مختلف …

  ادامه مطلب
  شماره گذاری صفحات اول پایان نامه با حروف ابجد

  شماره گذاری صفحات اول پایان نامه با حروف ابجد

  شماره گذاری صفحات اول پایان نامه با حروف ابجد چگونه در یک سند word ،دو نوع شماره گذاری برای صفحات داشته باشیم؟ در اکثر پایان …

  ادامه مطلب
  گرایش های رشته مدیریت بازرگانی در دکتری

  گرایش های رشته مدیریت بازرگانی در دکتری

  گرایش های رشته مدیریت بازرگانی در دکتری : بر اساس دفترچه انتخاب رشته مطقع دکتری سازمان سنجش سال 1399 ، گرایش های قابل انتخاب به …

  ادامه مطلب