سامانه اتاق مبادلات سهام پدیده یا otc

سامانه اتاق مبادلات سهام پدیده یا otc

درباره سامانه اتاق نقل و انتقال سهام پدیده

سامانه otc یا اتاق مبادلات سهام پدیده سامانه ای است که نرم افزار آن توسط متخصصان داخلی شرکت پدیده به منظور خرید و فروش سهام این شرکت طراحی شده و در حال حاضر در یک محیط واقعی در حال تست و آزمایش است.

.

این مطلب هر روزه به روز رسانی شده و اخبار جدید درج می شوند.

توجه

حتما و قطعا تا تعیین تکلیف دقیق و شفاف بحث تعدیل سهام ، از فروختن سهم خود خودداری نمایید.

احتمال اینکه تعدیل سهم بر اساس دارایی در لحظه باشد بسیار زیاد است و اگر سهمی فروخته شود ، عملا تعدیلی به آن تعلق نخواهد گرفت.

هیات مدیره پدیده شاندیز در راستای شفاف سازی بحث تعدیل سهام ، شدیدا ضعیف ظاهر شده به طوری که احتمال تعمد در متضرر شدن مردم از سوی این هیات نیز می رود.

.

آدرس سایت سامانه نقل و انتقال – خرید و فروش سهام پدیده

سامانه در نشانی اینترنتی http://www.padideh.com/ قابل دسترسی است.

.

فیلم آموزش تصویری استفاده از سامانه خرید و فروش سهام پدیده

دانلود ویدیو آموزش استفاده از اتاق مبادلات پدیده

.

سوال شما و پاسخ روابط عمومی پدیده :

کد بورسی سهامداران پدیده شاندیز

سوال:
برای مراجعه به شما که نیاز به کد بورسی نداشتید چرا چند روز سهامدارا رو سرگرم کردین و الان میگین این کد واسه فرابورسه و معلوم نیست فرابورس یه سال یا دو سال طول بکشه که اگه تازه وارد فرابورس بشه؟
پاسخ:
با توجه ضرورت سرعت عمل در انجام کارها، شرکت برای هر مشکل چندین راهکار در نظر گرفته و کد بورسی یکی از راه حلها برای انجام معاملات از طریق ٢ کارگزاری بورس که دارای حداکثر شعبات در سطح کشور هستند بود که با توجه به موافقت بورس به ایجاد otc این کدها فعلا تا ورود شرکت به فرابورس کارآیی نخواهد داشت.
اما به طور کلی کد بورسی برای آینده که مدارک شرکت تکمیل و در فرابورس پذیرش شدیم استفاده خواهد شد.
.

کد کاربری و رمز عبور ورود به سامانه خرید و فروش سهام پدیده

سوال:
سلام. برای ورود به سامانه کد کاربری و کلمه عبور از کجا بگیریم؟
پاسخ:
بعد از اتمام مرحله تست نرم افزار اتاق مبادلات، کد کاربری و کلمه عبور همان کد سهامداری و کد رهگیری است
.

محدودیت های خرید و فروش سهام پدیده در اتاق مبادلات ( otc )

سوال:
با سلام. در اتاق مبادلات سهام تمام سهامتو میتونی بفروشی؟ یا تعداد مشخصی رو باید بفروشی؟
پاسخ:
برای فروش اولویت با حجم های پایین است. یعنی درخواست های فروش با حجم کم در اولویت نمایش قرار دارند.
.

دامنه نوسان خرید و فروش سهام پدیده

دامنه نوسان قیمت هم با احتساب قیمت روز گذشته به عنوان پایه قیمتی +و- یک درصد نوسان تعیین شده است.

در اتاق نقل و انتقال سهام پدیده خرید سهام پدیده برای افراد خارج از سهامداران فعلی نیز امکان پذیر است.

علی طوسیان مدیر امور سهام شرکت پدیده در خصوص استفاده از این سامانه عنوان کرد: سامانه اتاق مبادلات سهام پدیده یا otc سامانه ای سهل الاستفاده است که کار با آن نیاز به دانش خاصی نداشته و صرفا با وارد کردن یوزر و پسورد مراحل به سادگی برای متقاضی قابل انجام خواهد بود. در این سامانه افراد با توجه به اطلاعات ارائه شده احراز هویت می شوند و سپس امکان معامله خواهند یافت.

.

بیانیه پذیرش ریسک سهام پدیده

به گزارش سایت اخبار پدیده، بیانیه پذیرش ریسک سهام پدیده اولین صفحه ایست که هر متقاضی قبل از معامله باید ان را مطالعه و تایید کند.

در این اتاق اولویت انجام معامله بر حسب قیمت خواهد بود و برای خرید قیمت های بالا در ابتدای صف خواهند بود و برای فروش کمترین حجم ها اولویت را در اختیار خواهند داشت و چنانچه در این پارامترها تشابه وجود داشته باشد زمان لحاظ خواهد شد.

در اتاق نقل و انتقال سهام پدیده قوانین پولشویی بصورت کامل رعایت شده و هیچ گونه پرداخت یا برداشتی به صورت نقدی نخواهد بود و طبق قوانین بورس معامله تنها با حساب بانکی به نام فرد انجام می شود اما برای افراد زیر ١٨ سال این امر با حساب والدین نیز ممکن هواهد بود.

.

ساعت کاری و زمان ثبت سفارش خرید و فروش برای سهام پدیده

وی ادامه داد: سفارشاتی که وارد اتاق مبادلات سهام می شود یکبار امکان تطابق خرید و فروش خواهد یافت. لذا از ساعت ٨:٣٠ تا ١۵ دستورات اخذ می شود. از ساعت ١۶ تطابق انجام می شود و تا ساعت ١٨ اطلاعات در حساب سهامداران لحاظ خواهد شد و نهایتا تا یک روز کاری مبلغ واریز می شود.

.

تلفن تماس پشتیبانی امور سهام پدیده شاندیز

مدیر امور سهام شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز تصریح کرد: البته دوستان ما در دوشیفت کاری صبح و عصر از طریق شماره تلفن ٠۵١٣٨٨٨٨ پاسخگوی سوالات افراد خواهند بود.

.

آدرس اتاق مبادلات سهام پدیده ( otc )

شایان ذکر است این سامانه در نشانی اینترنتی http://www.padideh.com/ قابل دسترسی است.

.


.

تشریح ضوابط نقل و انتقال در اتاق مبادلات سهام

عباسعلی طوسیان مدیر امور سهام شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز در یک نشست رسانه ای به تشریح ضوابط نقل و انتقال در اتاق مبادلات سهام پرداخت.

به گزارش سایت اخبار پدیده، عباسعلی طوسیان امروز ١٩ بهمن ماه در جلسه ای با اصحاب رسانه ضمن تشریح دستورالعمل مبادلات در اتاق سهام پدیده اظهار کرد: در جلسه روز گذشته که با سازمان بورس برگزار شد دستورالعمل و بیانیه پذیرش ریسک خرید سهام پدیده نهایی شد.

سامانه اتاق مبادلات سهام پدیده یا otc

مجوز تمامی otc ها

وی افزود: طبق قانون مصوب سال ١٣٨۶ مجوز تمامی otc ها لغو و مقرر شده بود این شرکتها معاملات خود را در فرابورس که دارای بازارهای متعددی است انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه ضوابط مورد نیاز برای پذیرش شرکت ها در فرابورس کمتر از بورس است، تصریح کرد: اما به هر حال ورود به فرابورس نیز دارای ضوابطی است که فراهم کردن آن توسط شرکت ها حدودا ۶ ماه زمان می برد اما با توجه به اینکه سهامداران پدیده برای فروش سهام خود در فشار بودند نهایتا موافقت ها برای راه اندازی اتاق otc و انجام معاملات تا ورود به فرابورس در این اتاق فراهم شد.

طوسیان با اشاره به برخی از ضوابط مورد نیاز برای پذیرش در بازار فرابورس، اظهار کرد: پرونده پذیرش پدیده در فرابورس را به جریان انداختیم و در حال شفاف سازی صورت های مالی و انجام حسابرسی های شرکت توسط حسابرسان معتمد سازمان بورس هستیم اما در حال حاضر با توجه به اخذ مجوز otc معاملات در اتاق مبادلات سهام صورت می پذیرد و پس از پذیرش در فرابورس به ان بازارها انتقال خواهد یافت.

سامانه اتاق مبادلات سهام پدیده یا otc

وی عنوان کرد: سامانه اتاق مبادلات سهام پدیده یا otc سامانه سهل الاستفاده است که کار با آن نیاز به دانش خاصی نداشته و صرفا با وارد کردن یوزر و پسورد مراحل به سادگی برای متقاضی قابل انجام خواهد بود. در این سامانه افراد با توجه به اطلاعات ارائه شده احراز هویت می شوند و سپس امکان معامله خواهند یافت.

مدیر امور سهام شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز تصریح کرد: البته دوستان ما در دوشیفت کاری صبح و عصر از طریق شماره تلفن ٠۵١٣٨٨٨٨ پاسخگوی سوالات افراد خواهند بود.

طوسیان خاطرنشان کرد: با توجه به حجم ١٣٠ هزار نفری سهامداران احتمال ورود تعداد بالایی از افراد به سامانه در روزهای اولیه وجود خواهد داشت و به همین منظور اقدامات لازم برای انتقال سامانه به یک دیتا سنتر قوی در کشور انجام شده تا مشکلی به وجود نیاید.

فروش سهام پدیده در روز های اولیه

وی با اشاره به اینکه شرایطی فراهم شده تا دسترسی همگان به سامانه یکسان باشد، گفت: پیشنهاد می کنم سهامداران در روزهای اولیه اقدام به فروش نکنند چرا که تشکیل صف های طولانی فروش آن هم در روزهای ابتدایی جذابیت سهام را کاهش داده و به ضرر خودشان خواهد بود.

طوسیان در ادامه با اشاره به تاثیر اتفاقات مختلف داخلی شرکت بر ارزش سهم، اظهار کرد: با توجه به روند موجود در حوزه حل مشکلات با گذشت زمان و نهایی شدن هر یک از مسائل شرکت ارزش سهام با رشد رو به رو خواهد بود.

وی افزود: سهامداران چنانچه متقاضی فروش باشند بهتر است چند روز اول را دست نگه دارند، در خصوص خریدار عمده نیز باید گفت با نهادهای مختلفی صحبت کردیم و بحث اصلی ان ها مثلا این است که کنسرسیوم که نهایی شد وارد می شویم. حتی اگر شده در ان زمان با ١٠ درصد افزایش قیمت خریداری خواهیم کرد. به هر حال این عرضه و تقاضاست که در تمامی اینگونه بازار ها قیمت را تعیین خواهد کرد.

کارگزاری های بورس عامل برای سهام پدیده شاندیز

وی در تشریح استفاده از کد بورسی برای سهامداران نیز گفت: ما برای هر مشکل چندین راهکار در نظر گرفتیم و کد بورسی یکی از راه حل های ما برای انجام معاملات از طریق ٢ کارگزاری بورس که دارای حداکثر شعبات در سطح کشور هستند بود که با توجه به موافقت بورس به ایجاد otc این کدها فعلا تا ورود شرکت به فرابورس کارآیی نخواهد داشت. اما به طور کلی کد بورسی برای اینده که مدارک شرکت تکمیل و تحویل فرابورس شد و پذیرش شدیم استفاده خواهد شد.

طوسیان در خصوص روند اخد کد بورسی برای سهامداران و تعهدنامه داران عنوان کرد: اطلاعات سهامداران از ثبت احوال استعلام شد و به این وسیله هر زمان شرکت در فرابورس پذیرفته شود برای انجام معاملات به راحتی ارتباط بین شرکت سپرده گذاری مرکزی با ثبت احوال وصل شده و احراز هویت و معاملات انجام خواهد شد. و افراد در فرابورس دارای کد یونیک خواهند شد و از این کد بورسی در زمان های مختلف استفاده خواهیم کرد.

دستورالعمل های اتاق otc خرید و فروش سهام پدیده شاندیز

طوسیان در خصوص دستورالعمل های اتاق otc گفت: در ابتدا تعریف ها و ضوابط اولیه قرار داده شده و در خصوص احراز هویت در نظر داریم از شیوه نوینی بهره بگیریم که نیاز به مراجعه حضوری نخواهد داشت اما این روش هنوز نهایی نشده است و فعلا از کد رهگیری داده ده استفاده می کنیم.

وی ادامه داد: سفارشاتی که وارد اتاق مبادلات سهام می شود یکبار امکان تطابق خرید و فروش خواهد یافت. لذا از ساعت ٨:٣٠ تا ١۵ دستورات اخذ می شود. از ساعت ١۶ تطابق انجام می شود و تا ساعت ١٨ اطلاعات در حساب سهامداران لحاظ خواهد شد و نهایتا تا یک روز کاری مبلغ واریز می شود.

مدیر امور سهام شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز عنوان کرد: در اتاق مبادلات سهام پدیده قوانین پولشویی رعایت شده و هیچ گونه پرداخت یا برداشتی به صورت نقدی نخواهد بود و طبق قوانین بورس معامله تنها با حساب بانکی به نام فرد انجام می شود اما برای افراد زیر ١٨ سال این امر با حساب والدین نیز ممکن هواهد بود.

قیمت خرید و فروش سهام پدیده شاندیز

طوسیان اظهار کرد: اولویت بر حسب قیمت خواهد بود و برای خرید قیمت های بالا در ابتدای صف خواهند بود و برای فروش کمترین حجم ها اولویت را در اختیار خواهند داشت و چنانچه در این پارامترها تشابه وجود داشته باشد زمان لحاظ خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: دامنه نوسان هم با احتساب قیمت روز گذشته به عنوان پایه قیمتی +و-١ درصد نوسان در نظر گرفتیم.

طوسیان در مورد متقاضیان خرید سهام تصریح کرد: خرید سهام پدیده برای افراد خارج از سهامداران فعلی نیز امکان پذیر است و با توجه به میزان داراییهای پدیده همینک زمزمه های ورود به بازار سهام پدیده در میان بورسیها شدت گرفته است.

بیانیه پذیرش ریسک سهام پدیده

وی تاکید کرد: ما در بیانیه پذیرش ریسک سهام پدیده که هر متقاضی قبل از معامله باید ان را مطالعه و تایید کند در خصوص تفاوت های سهام پدیده با سایر سهام و اوراق توضیحات لازم را ارائه کرده ایم.

یک پاسخ برای “2”

 1. سلام
  ممنو ن از مطالب خوبتون
  میخواستم بدونم چرا در سایتتون مطالبی در باره تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی نمیارین؟!!!!

  1. سلام خدمت شما دوست گرامی

   حتما در اولین فرصت ، مطلبی در این جهت خواهم گذاشت ، هرچند به نظر حقیر ، بحث حمایت از تولید داخلی و کالای ایرانی باید با بصیرت صورت بگیره ، و این به معنی کورکورانه از هر آنچه در داخل تولید میشه نیست.
   با یک برنامه ریزی هدفمند و حمایت دو جانبه دولت و ملت از چند محصول خاص در هر دوره ی زمانی ، میشه به ارتقا کیفی و کمی تولیدات داخلی رسید.
   ان شاالله در مطلبی این موضوع رو بسط خواهم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *