لوگو داده پردازان مدرن
0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

انواع سهام در بازار بورس

دسته بندی :تحلیل فاندامنتال بورس, اقتصادی, بورس
انواع سهام در بازار بورس

انواع سهام در بازار بورس را در این مقاله بررسی و مشخصات و ویژگی های هر کدام را برخواهیم شمرد ، آنگاه ذهن شما را برای انتخاب بهترین نوع سهام به منظور خرید ، آماده میکنیم ، با ما همراه باشید…

انواع سهام در بازار بورس

سه دسته سهام داریم…

۱٫ سهامی که حول و حوش قیمت تعادلی خود معامله می شوند. این شرکت ها در وضعیت ثبات بنیادی قرار دارند و انحراف قابل توجهی نسبت به داده های بنیادین ندارند.

۲٫ سهامی که در جو و هیجان اخبار خوش قرار دارند این شرکت ها به شکل قابل توجه از ارزش ذاتی خود فاصله گرفتند عموماً پس از خوابیدن حال و هوای رونق به سمت ارزش ذاتی کاهش پیدا می کنند.

به این دسته از سهام Over Value گفته می شود. چیزی که تحلیل گران باید بررسی کنند آن هست که آیا میزان افزایش با وسعت شرایط بنیادی قوی تناسب دارد یا خیر.

۳٫ دسته سوم سهامی هستند که با توجه به شرایط بنیادین بد بشدت زیر ارزش ذاتی سقوط کردند این شرکت ها با بهبود نسبی وضعیت بنیادی به سرعت به سمت قیمت تعادلی و ارزش ذاتی خود حرکت می کنند.

چیزی که تحلیل گران باید بررسی کنند آن هست که آیا میزان ریزش با وسعت شرایط بنیادی ضعیف تناسب دارد یا خیر. به اصطلاح به این دسته از سهام Under Value گفته می شود.

.

کدام یک از انواع سهام را باید خرید ؟

بطور کلی تریدرهای باهوش چندان توجهی به سهام دسته اول نمی کنند این معامله گران وقتی سهام دسته سوم هستند با زیرکی به خبرهای منفی بیشتر دام نمی زنند تا شرایط برای بلعیدن سهام بیشتر مهیا شود و سهامی که در دسته دوم هستند را با عطش بیشتر به اخبار خوشش دامن می زنند تا با ولع بیشتر فروش انجام دهند.
در بلند مدت همه سهام به سمت ارزش ذاتی خود حرکت می کنند و این لطف بازار هست که گاهی بسیاری از سهام زیر ارزش ذاتی می رود و برخی بالای ارزش ذاتی.

.

تعریف Long و Short کردن سهام

معامله گران باهوش سهامی که در دسته سوم هستند را Long می کنند و سهامی که در دسته دوم هستند را Short.

.

اختلاف بین انواع سهام در بازار بورس

اختلافی که ایجاد می شود بین تحلیل گران این هست که کدام سهام در کدام دسته هستند.

.

این مقاله در گروه ” بورس ” مجموعه داده پردازان مدرن ، گرد آوری ، ویرایش و اصلاح سازی شده است.

منبع گرد آوری اولیه : کانال تلگرام نیما آزادی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: