آخرین اخبار پدیده شاندیز

اخبار پدیده شاندیز

آخرین اخبار پدیده شاندیز مورخ ۱۷ و ۱۸ خرداد ۱۳۹۵

.

آخرین وضعیت پدیده شاندیز

صحبت های نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی

در آخرین اخبار پدیده ، این بار آقای پورمختار نماینده مجلس هم در مورد پدیده شاندیز سخن گفتند…

پورمختار با اشاره به آخرین وضعیت پروژه پدیده شاندیز،گفت: تمامی تصمیمات اتخاذ شده درخصوص این پرونده به ادامه فعالیت این پروژه اشاره دارد.

وی با بیان اینکه با تغییر هیات مدیره ایرادات وارده به پروژه شاندیز به حداقل رسیده است،تصریح کرد: حمایت های دستگاه های مختلف در ادامه فعالیت پروژه شاندیز لازم است.

نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی ، یادآور شد: ایجاد ارزش افزوده برای پروژه پدیده شاندیز یکی از راهکارهایی است که مردم به سپرده های خود برسند.

صحبت های دکتر پزشکیان نماینده مردم تبریز ، آذرشهر و اسکو عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی

پزشکیان نیز دیروز در غیاب موقت رییس مجلس بر مسند صندلی ریاست نشست در جریان قرائت گزارش خطاب به طیب نیا وزیر اقتصاد گفت :

پدیده شاندیز ، تبدیل به یک پدیده شده است ،اگر بتوانید مشکل را حل کنید ممنون میشوم .

.

مدیر کل روابط عمومی و بین الملل گروه شرکت های پدیده

در آخرین اخبار پدیده شاندیز آمده : علی حامد مقدم مدیر کل روابط عمومی و بین الملل گروه شرکت های پدیده شده است.

در جلسه امروز گروه شرکت های پدیده که با حضور مدیران مجموعه و هیئت مدیره سابق تشکیل شد، علی حامد مقدم به عنوان مدیر کل روابط عمومی و بین الملل گروه شرکت های پدیده منصوب شد.

صحبت های علی حامد مقدم

علی حامد مقدم : هدف اینجانب از قبول مسئولیت در پدیده به عنوان بزرگترین پروژه عمرانی گردشگری کشور، کمک به حل مشکل مردم و تحقق روند توسعه و تکمیل این پروژه عظیم است.

در این مسیر اصحاب رسانه و نخبگان می توانند با تعامل سازنده کمک شایانی به مدیریت این پروژه داشته باشند.

سوابق علی حامد مقدم

ریاست حوزه مدیر عامل و دبیر هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن، مدیر مسئولی روزنامه شهرآرا و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری مشهد از جمله سوابق وی می باشد .

.

روزنامه خراسان مورخه ۹۵/۰۳/۱۸ پدیده به روایت استاندار خراسان رضوی

به گزارش خراسان رضوی در مورد آخرین اخبار پدیده شاندیز ؛

علیرضا رشیدیان در این نشست ابتدا در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت شرکت سرمایه گذاری پدیده شاندیز گفت : بر اساس سیاست های ۱۶ گانه و هفت گام تدوینی و با استناد به قوانین تجارت برای عبور از این بحران ،هیئت مدیره و مدیرعامل جدیدی برای این مجموعه سرمایه گذاری انتخاب شد که براساس برنامه های ارائه شده از سوی این هیئت مدیره اولویت اصلی با راه‌اندازی مجدد پروژه و پرداخت مطالبات سهامداران است که در همین راستا به تازگی مجوز تبلیغات برای بخش های فعال این مجموعه صادر شده و تلاش هایی نیزبرای جذب سرمایه‌گذار جدید صورت گرفته است.

اعمال مصوبه ۱۶ بندی شورای امنیت کشور موسوم به مصوبه «شاک»

استاندار خراسان رضوی در پاسخ به سوال خبرنگار خراسان رضوی مبنی بر این که اگر قرار باشد مصوبه ۱۶ بندی شورای امنیت کشور موسوم به مصوبه «شاک» بدون ملاحظه و بازنگری اجرا شود ممکن است پروژه پدیده شاندیز دیگر اقتصادی نباشد و امکان پاسخ گویی به مطالبات مردم میسر نشود، گفت: اجرای مصوبه ۱۶ بندی شورای امنیت کشور یک ضرورت است و قرار نیست برای حل مشکلات این مجموعه به تخلفات قبلی وجهه قانونی بدهیم . وی تاکید کرد: مصوبه ابلاغ شده حداکثر ملاحظه قانونی شورای عالی شهرسازی و معماری کشور بااین پروژه بوده است .باید بپذیریم که شهر شاندیز یک ظرفیت مشخصی برای سرمایه گذاری و ساخت و ساز دارد و نمی توان تمام آینده یک شهر و شهروندان آن را فدای یک مجموعه و پروژه کرد که اگر این اتفاق بیفتدباید پاسخ گوی آینده بود .وی با بیان این که تنها مجوز اولیه شرکت پدیده شاندیز در دوره مدیریت قبلی که از شهرداری و شورای شهر وقت دریافت شده احداث ۳۸۰ هزار متر بنا در سه طبقه بوده است افزود: این که ۱۳۰ هزار نفر در این پروژه سرمایه گذاری کرده اند دلیل نمی شود منافع همه مردم را به خطر بیندازیم چه این که اگر پای همین سهامداران در میان نبود همچنان که وزیر محترم کشور تاکید کردند سرنوشت این پروژه با تخلفاتی که در آن صورت گرفته است، تخریب بود.

مجوز خرید و فروش محدود سهام تحت نظارت

رشیدیان تاکید کرد: در جلسه مشترک با هیئت مدیره و مدیرعامل هم هر دو طرف بر اجرای مصوبات ابلاغی تاکید داشتند. تنها این موضوع مطرح شد که اگر در مسیر اجرای قانونی پروژه مصوبات ابلاغی موانعی را ایجاد کرد از مسیر قانونی و از طریق شورای عالی شهرسازی و شورای امنیت کشور که مسئولیت آن با وزیر کشور است این ملاحظات بررسی و در صورت نیاز بازنگری یا اصلاح شود . وی با تاکید بر این که تنزل و دور زدن قانون در این مسئله ممکن نیست افزود: تصور ما این است که با همین فضای موجود و مصوبه ابلاغی در صورت به حرکت درآمدن مجدد پروژه و پیگیری مجوز خرید و فروش محدود سهام تحت نظارت و قبل از ورود به بورس می توان عمده مشکلات را حل و فصل کرد اما در هر صورت بنای لغو مصوبات را نداریم.

.

لیست مدیران آقای دکتر شوشتری

در جلسه امروز ۱۷ خرداد ماه که با حضور اکثر مدیران مجموعه و هییت مدیره سابق تشکیل شد، ضمن تشکر از زحمات کلیه دست اندرکاران مدیران ذیل رسماً معرفی شدند :

  • ✍ آقای مجتبی جعفرزاده مشاور امنیت حفاظت و صیانت
  • ✍آقای عبدالحمید فکور مدیر املاک
  • ✍آقای غلامرضا رجب نژاد مشاور فنی و عمرانی
  • ✍آقای مهدی خجسته مشاور حقوقی و برنامه ریزی امور اجرایی
  • ✍آقای محمد رضا کروجی مدیر کل حقوقی و املاک
  • ✍آقای علی حامد مقدم مدیر روابط عمومی
  • ✍آقای علی صالح نیا مسوول واحد حفاظت فیزیکی
  • ✍آقای جعفر شاهرخی مشاور فرهنگی و اجتماعی
  • ✍آقای سید جواد صاحبکار مشاور مالی و مسوول کمیته منابع انسانی

.

متن کامل مصاحبه با رشیدیان استاندار خراسان رضوی

پدیده ۱۰۰۰ میلیارد به میزان بدهکار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس در ارتباط با آخرین اخبار پدیده شاندیز ؛

علیرضا رشیدیان ظهر امروز در نخستین نشست خبری خود در سال جاری، با اشاره به وضعیت دو شرکت پدیده و میزان اظهار داشت: براساس راهبرد انتخابی، مقرر شد براساس سیاست‌های شانزده‌گانه و گام‌های هفت‌گانه‌ از شرایط سال گذشته و مدیریت سابق پدیده عبور کنیم و موضوع پدیده براساس قانون تجارت پیگیری شد و هیئت مدیره جدید و مدیرعامل پدیده انتخاب شدند و در حال حاضر اولویت چرخه حرکت است تا بتوان از طریق آن مطالبات مردم را پرداخت کرد.

وی افزود: متأسفانه هیئت مدیره و مدیرعامل قبلی پدیده توان و انگیزه کافی برای مدیریت مشکلات نداشت و این انگیزه و موتور تعامل امروز شکل گرفته تا در مرحله بعد از چرخه حرکت، در بحث سرمایه گذاری کارهای عمرانی که مجوز دارد نیز اجرایی شود.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: ضمن اینکه زمینه برای سرمایه‌گذار داخلی و خارجی نیز فراهم است و برای اینکه کارهای اجرایی پدیده راه بیفتند و موتور این شرکت به حرکت درآید برنامه‌هایی در راستای حمایت برای جذب سرمایه‌گذار و سرمایه‌هایی که می‌تواند مؤثر باشد و رفع موانع قانونی در دستور کار است و امیدواریم به‌زودی خبرهای خوبی برای مردم داشته باشیم.

رشیدیان تصریح کرد: بنا نداریم به تخلفات بنیانگذاران قبلی چهره قانونی بدهیم و حداکثر ملاحظه قانونی را که شورای عالی شهرداری نسبت به ساخت و سازها می‌توانست انجام دهد پیگیر هستیم چرا که شهر شاندیز ظرفیت ساخت و ساز و پیشرفت را دارد؛ آیا می‌شود آینده شاندیز را با یک پروژه فدا کرد و آینده مردم شاندیز را نابود کرد؟ تنها مجوزی که پدیده از شورای عالی شهرداری گرفته ۳۸۰هزار متر در سه‌طبقه بوده، اگر بخواهیم مردم و ۱۳۰ هزار سرمایه‌گذار را فدا کنیم باید پروژه پدیده تخریب می‌شد.

رشیدیان عنوان کرد: در موضوع پدیده حداکثر کار ممکن انجام شد، بنابراین پایبندی به این مصوبات جزو اصول است و در حین پیشرفت کار ما به تخلفات قبلی برنمی‌گردیم و اگر در جایی احساس کردند نیاز به درخواست و بازنگری وجود دارد باید در کمیسیونی که ریاست آن به‌عهده وزیر کشور است درخواست بدهند تا بررسی و اعمال نظر شود.

وی بیان کرد: چرخه حرکتی مؤسسه پدیده با شروع ساخت و سازها انجام می‌شود و از طرفی با حضور در بازار بورس برای خروج سهامداران از این بن‌بست مطرح است و مصوبات شانزده‌گانه شورای شهرسازی لغو نمی‌شود.
استاندار خراسان رضوی درباره سرنوشت میزان عنوان کرد: بیش از هزار میلیارد تومان طلب مؤسسه میزان از مؤسسه پدیده است و درخواست کردیم به‌جای اینکه در کوتاه‌مدت و با فشار این مبلغ گرفته شود مطالبات میزان با گرفتن بخشی از املاک پدیده دریافت شود. بانک صادرات که سهام‌دار است نیز سود مناسبی به دست می‌آورد و با راه‌اندازی مجدد شرکت پدیده می‌توان مطالبه مؤسسه میزان را با سود مناسب به آن برگرداند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *