فیلم اصغر فرهادی در جشنواره کن

فیلم اصغر فرهادی در جشنواره کن

فیلم فروشنده اصغر فرهادی در جشنواره کن

اصغر فرهادی که پیش از این با فیم جدایی نادر از سیمین برنده جایزه اسکار شد و مورد توجه و تشویق در دیگر محافل سینمای ایران و جهان بوده است ، امسال نیز با فیلم خود در جشنواره پر حاشیه کن حضور دارد.

فیلم فروشنده، جدیدترین ساخته‌ی اصغر فرهادی هم در آخرین لحظات به فهرست فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره‌ی فیلم کن اضافه شد. شهاب حسینی و ترانه علیدوستی در این فیلم ایفای نقش می‌کنند. زوجی که ظاهرا رابطه‌شان با نقل مکان به خانه‌ی جدید و آگاهی از ماجرای زنی که پیش‌تر در آن خانه ساکن بوده به بحران کشیده می‌شود.

.

فیلم بهزاد بهزادی در جشنواره کن

علاوه بر اصغر فرهادی بهنام بهزادی هم با فیلم وارونگی در جشنواره حضور دارد. بهزادی در بخش نوعی نگاه به رقابت با سایر فیلمسازان می‌پردازد. در بخش فیلم‌های کوتاه هم فیلم «سکوت» از فرنوش صمدی و علی عسگری شرکت دارد؛ فیلمی که در ایتالیا ساخته شده است. نهایتا در بخش ویژه‌ی فیلم‌های دانشجویی یعنی سینه فونداسیون فیلم «آرام» اثر فرشته پرنیان حضور دارد.

امسال جرج میلر، کارگردان استرالیایی رییس هیات داوران بخش مسابقه‌ی اصلی جشنواره‌ی کن است. در میان دیگر داوران بخش مسابقه اصلی یک ایرانی دیگر هم حضور دارد. کتایون شهابی، تهیه‌کننده و پخش کننده‌ی ۴۷ ساله‌ی ایرانی که امسال در میان هیات داوران در انتخاب بهترین فیلم‌ها نقش ایفا خواهد کرد.

.

در ادامه می‌توانید بخشی از فروشنده، فیلم جدید اصغر فرهادی را مشاهده کنید:

 دانلود بخشی از فیلم اصغر فرهادی در جشنواره کن 

اقتباس شده از : دیجی کالا مگ

مطالب مرتبط

3 نظر

  1. native

    آفرین به این پیروزی غرور آفرین در جشنواره کن … نخل طلایی شهاب حسینی برای همه مردم ایران هست و تبریک میگم به همه ایرانیان .

    پاسخ

شما هم در بحث شرکت نمایید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *